160 den troon van Indore in 1817 zijne onafhankelijkheid moest opofferen om de vasal van Engeland te worden. Behalve deze twee groote overblijfselen van de heer schappij der Mahratten bestonden er in 1857 nog eene menigte kleinere inlandsche statenwaarover wij nog een enkel woord zullen medcdeeleu. In de eerste plaats het landschap Radsjpoeten, aan de, eene zijde door midden-Indië en de noordwestelijke provinciën begrensdterwijl het aan de andere zijde dooi de staten van Guzeratte en Holkar ingesloten wordt. Bekend als een van de belangwekkendste streken van Indië, werd het dikwijls verwoest, doch nooit over wonnen door de invallen der Muzelmannenen wist het altijd eene soort van onafhankelijkheid te bewaren. Ofschoon in 1857 aldaar door den invloed der Europeesche beschaving het barbaarsch gebruiksati genaamddat n. 1. de weduwen zich met hare overleden echtgenooten lieten verbrandenafgeschaft waszoo was echter de gewoonte, om de dochters bij hare geboorte te vermoor den, in vollen zwang gebleven. Dit gebruik heelt zijn ontstaan te danken aan den geboortetrotswelke bij de hoogmoedige Radsjpoeten de meest buitensporige verhoudingen heeft aangenomeneen ongelijk huwelijk of een ongehuwde dochter is een vernedering van de familie. Bovendien brengt de ge woonte mede dat, wanneer een huwelijk plaats heeft, de nabestaanden onzinnige uitgaven moeten doen voor feesten en geschenken aan de priesters. Deze vluchtige bijzonderheden geven een verklaring van de misdadige gewoonte, die vóór den opstand der Sepoys in de harems in Midden-Indië heersehte, en meermalen tot hevige botsingen tussehen de inlandsche vorsten en de bewind hebbers der Compagnie aanleiding gaf. oor dat de Engelschen een zekere macht verkregen

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 171