165 fierheid, die waardering verdient, zich tegen zoodanige handeling verzet. Onder deze laatsten bevond zich de Rani van Jansi, Lakschmi Baï, een bekwame en ener gieke vrouw, die in de gebeurtenissen, welke volgen zulleneene vreeselijke rol speelde. De vorsten van Radsjpoeten, die hun onafhankelijkheid behouden had den, achtten zich bedreigd in hun erfelijke rechten, en het haakten naar oogenblikwaarop zij de wapens zou den kunnen op vatten tegen den Europeeschen geweldenaar, Wiens macht en hulpbronnen zij in hun onwetendheid niet kenden. Deze vijandige hartstochten werden in liooge mate door de lagere klassen gedeeld. De arme Hindoes konden maar niet begrijpenwelke weldaden hundoor de tus- schenkomst der Europeanen in de aangelegenheden van den staat, zouden ten deel vallen. Het is onnoodig, in bijzonderheden te treden omtrent het angstvol leven, hetwelk de kleine Europeesche nederzettingen in Midden- Indië leidden, zoo dra de eerste flikkeringen van het vuur des opstands Jfeèrut en Dehli met haar somberen glans hadden bestraald. Op de meest belangrijke posten was het Europeesche element slechts in gering aantal verte genwoordigd. De regimenten der kontingeutenop onre- gelmatigen leest geschoeidtelden slechts vijf of zes E11- gelsche officieren, terwijl een diplomatiek agent, een of twee sekretarissen en de predikant het personeel vain' den civilen dienst uitmaakten. De vreeselijke toestand dier Engelsche gezinnen, verloren in degroote uitgestrektheid van Azië, ver verwijderd van de Europeesche bajonetten waarachter alleen voor hen eene veilige schuilplaats te vinden was, laat zich niet beschrijven. De voorloopers van den storm begonnen zich aan den gezichteinder te veitoonen. Hoeveel haat lag er niet opgehoopt ouder de tergende en doffe gehoorzaamheidwaarmede men in den

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 176