1G8 De andere regimenten van bet kontingent aarzelden niet, het voorbeeld van hun wapenbroeders der hoofdstad té volgen; aarm niettegenstaande al deze wanordelijkheden, wist de kolonel Mac Pherson toch van uit Agra grooteu invloed op het gedrag van Scindia uit te oefenen. Ge trouw aan de raadgevingen van zijn diplomatieken leids man, stelde deze vorst zich tot taak om, zoo door gebe den, bedreigingen als ter juister tijd gegeven geschenken in geld, de bewegingen van de troepen der opstandelin gen zoodanig te regelen, dat zij het minste nadeel aan de Engelschen konden toebrengen. Het kontingent yer- eenigde zich niet met de opstandelingen voor de muren van Dehli; evenmin rukte het in tijds op Cawnpore aan, om Havelock in zijn eerste bewegingen te belemmeren. Slechts na lang heen en weer trekken gelukte het aan het kontingent van Gwalior, bij Calpi aan den Ganges stelling te nemen en zich van daar naar Cawnpore te begeven. Men heeft reeds vroeger kennis genomen van het wel slagen der pogingen van dit oproerige korps tegen dat van generaal Wyndhamen van de nederlaag, welke daaraan door Sir Colin Campbell werd toegebracht, toen deze van zijn eersten tocht naar Lucknow in het begin van December terugkeerde. Den len Juli omhelsde het kontingent van Holkar eveneens de zaak des opstands, daar twee regimenten van dat korps het paleis van den resident, bewoond door kolonel Durand, agent van den gouverneur-generaal bij het hof van Indore, kwamen aanvallen. Te Mhow, op vier mijlen afstands van Indore, was eene Europeesche batterij opgesteld; maar voor dat deze ter hulpe kon opdagen, hadden de Sepoys hun overwinning reeds vol tooid door het vermoorden van vier-en-dertig Europeesche mannen, vrouwen en kinderen, en door het plunderen

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 179