7 te daarin bres te schieten, doch de ontzaggelijk dikke muren weerstonden de uitwerking van het geschut, en men besloot, na een uur vruchteloos gevuurd te heb ben, tot de bestorming over te gaan. Het 93e regiment Schotten ondernam dit stoute waagstukterwijl het 4e regiment Sikhsgesteund door eenige kompagniën van het koninklijke legerde hoofdpoort forceerde. Tegen de zen dubbelen aanval waren de Sepoys niet bestand; zij kwamen in overhaasting van de bovenverdiepingen naar beneden; doch er ontstond zulk een gedrang, dat zij van hun wapens geen gebruik konden maken. Een vreeselijk bloedbad volgde, en meer dan 2000 lijken bedekten een ruimte van 120 vierkante meters; de over winnaars liepen tot over de enkels in het bloed! De volgende aanval was tegen de moskeeShall Najif genaamdgericht, en ontmoette niet minder moeilijkheden. Daar het vuur van de lichte artillerie onvoldoende bleek om bres te schieten, liet de kapitein Peel twee zijner stukken aan den voet van den muur plaatsendoch hoezeer die muur langzamerhand ineenstorttebleef de bresdoor steenen en ander materiaal versperdontoe gankelijk van den aanval; gelukkig kwam men op de gedachtecongrevische vuurpijlen te gebruiken. Deze hadden eene uitmuntende uitwerking. Eenige enfants perdusdie zich in de boomen genesteld eu zich binnen de muren neergelaten hadden, bespeurden de achterhoede der Sepoysdie zich door den rook heen den terugtocht baanden, en ontsloten do poorten aan de belegeraarszonder eenigen tegenstand te ontmoeten. Middelerwijl verzekerde de kavallerie de gemeenschap tusschen het hoofdkwartier en de Dilkoeshaen bescherm de de linkervleugel den Alambagh tegen elke aanvallende beweging der Sepoys. Het garnizoen der residentie was evenmin werkeloos gebleven, en had al de gebou-

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 18