179 kontmgent van Haïderabad tot versterking had ontvangen, was men evenwel niet krachtig genoeg, om den stier bij de horens te vatten en het hart van den opstand te tref fen. I)e vijand verspreidde zich overigens naar alle kan ten; benden Rohillas doorliepen de provincie Malwa, en strekten hun rooftochten tot in het gezicht der voorpos ten van Mhow uit. De provincie Malwa bestaat uit de bezittingen der aan Engeland verbonden vorsten en radja's, of eigenlijk gezegd uit die van de leenmannen der Compagnie. Verscheidene groote steden, zooals Dhar, Nali, Mandasore, Mahidpore, Oejeïn, Sita, Mhow, Indore, zijn merkwaardig door het aantal, den rijkdom en de nijverheid harer inwoners. De opiumteelt wordt er op uitgebreide schaal uitgeoefend. Zooals reeds gezegd is, was in October 1857 de re- geeringloosheid aan de orde van den dag en werd het land allerwege door gewapende benden doorkruist. He was van het hoogste belang, aan deze strooptochten een einde te makende veldtocht werd mitsdien geopend met het beleg van Dhar, eene oude vesting, toebehoorende aan een vorst van denzelfden naam, en waarvan de Ro hillas, ten getale van eenige duizenden, zich hadden mees ter gemaakt. Na een beleg van eene week was de bres bruikbaar, en drongen de Engelschen, zonder tegenstand te ontmoeten, het fort binnen, dat des nachts door den vijand was verlaten. De kavalerie van Stuart, die de vluchtelingen nazette, kon hun door de vele terreinhin dernissen weinig nadeel toebrengen en voerde slechts een twaalftal gevangenen mede. Weinige dagen daarna had den de Rohillas van Dhar zich met de opstandelingen van Mahidpore vereenigd en zich daardoor versterkt. Deze macht werd echter achtereenvolgens achterhaald en gesla gen bij het dorp Rawal 011 voor de stad Mandasore. Ge wichtige nieuwstijdingen van Nimach beletten evenwel,

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 190