8 wen vermeesterddie tusschen den Chattar Manzil en den Moti Manzil gelegen waren. Tegen den avond waren de troepen van Campbell nog slechts door dit laatste paleis en dat van den mess van het 33° regiment van die van Outram ge scheiden. De op dien dag geleden nederlagen hadden den Sepoys den schrik om het hart doen slaan zoodat de gebouwen van den mess van het 32e regi ment, niettegenstaande hunne sterke verdedigingswerken, in den nacht door hen werden ontruimd, terwijl slechts eeu 100-tal manschappen den Moti-Manzil bleef bezetten. De weg, welke van die gebouwen naar de residentie leidde, werd evenwel door het geschut van den Kaiser- Bagh en van de batterijen op den linkeroever der rivier bestreken, zoodat den volgenden dag de Engelschen slechts langzaam vorderden, onder het moorddadige vuur dat hen overstelpte. Toen in den achtermiddag de generaals Outram en Havelock hunne versterkingen verlieten om Campbell te gemoet te gaan, werden zij door de verdedigers van den Kaiser-Bagh met een schrootregen begroet en ver scheidene hunner adjudanten gekwetst. De bevelen, welke de twee generaals van Campbell ontvingen, wierpen een sluier over de vreugde, die het succes onder de bezetting der hoofdstad had teweeg gebracht. De order toch was, dat de plaats binnen vier-en-twintig uren moest ontruimd zijn. Men zou dus als Vluchtelingen eene plaats moeten verlaten, die ge durende 5 maanden met zooveel geestkracht verdedigd was; en den Sepoys zou de gelegenheid gegeven wor den, de graven te ontheiligen van hen, die hun leven in de worsteling hadden gelatenEene dergelijke ver nedering deed aller harten ineenkrimpen. Men trachtte nog Sir Colin Campbell van zijn voornemen terug te

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 19