189 van paarden op Soernba, ten gevolge waarvan op een ze ker tijdstip een groot inkompleet en spoedig daarna een overkompleet van paarden ontstaat. Wat men hierdoor ziet gebeuren, laat zich spoedig raden 1°. er ontstaat gebrek aan ruimte in de permanente stal len, waardoor bamboezen noodstallen worden gebouwd, die bij de oprichting veel kosten en bij verkoop na afbraak bijna niets waard zijn 2°. door de opeenhooping van vele pas aangevoerde paar den, die door het akklimateeringsprocesdat zij nog moeten ondergaan, zoo vatbaar zijn voor vele ziekten men denke slechts aan droes kan er licht eene epi- zoötie uitbreken; 3°. wanneer door de vele zieke paarden gebrek aan ruimte in de ziekenstallen ontstaat, moet men een gedeelte der voor de gezonde paarden bestemde permanente stal len daarvoor inrichten; 4°. dergelijke geïmproviseerde ziekenstallen hebben meer dan eens geleerd, dat, wanneer zij later weder door gezonde paarden worden betrokken, deze paarden wor den aangetast door de vroeger daarin geheerscht heb bende ziekte 5°. het aantal (goede) remonteruiters is nooit groot, ook niet bij dit leger; wanneer nu in eens zooveel rc- montepaai'den bij de korpsen komen, worden natuurlijk voor de africhting dier paarden personen gebruikt, die daarvoor minder geschikt zijn, waardoor de africhting niet alleen veel langer dan gewoonlijk duurt, maar ook veel te wenschen zal overlaten 6°. de remonteruiters behooren tot de beste ruiters van den troepdoor ze voor de africhting van zooveel paar den langen tijd aan de overige diensten en oefeningen bij het korps te onttrekken, schaadt men de slagvaar digheid van den troepwat men derhalve met de

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 200