191 Zijn de remontedépöts in paardenrijke streken gelegen, darx leveren ze betere uitkomsten op. Dit zal ook op Soemba het geval zijn. Het opkoopen der paarden van de opfokkers-zelven is niet duur, omdat de koop recht streeks geschiedtvan kwade praktijken zal daarbij min der sprake kunnen wezen, daar dit niet in het belang der paardenfokkers is. De leveranciers daarentegen vei'koo- pen de paarden duur, zijn niet schroomvallig in de toe passing dier praktijken en zullen slechte voor goede paar den laten doorgaan De remontedépöt's in Pruisen hebben eene wijdere strek king dan die in Frankrijk. Die strekking moet ook een Indisch remontedépót hebbenmoeten ook de depot's heb ben, die later op Java behooren te worden opgericht, (f) Hierover later in een afzonderlijk opstel. Aan de oprichting van een remontedépót op Soemba is noodzakelijk verbonden de plaatsing aldaar van een of ficier met eenige militairen. Laat mij thans overgaan tot de beschrijving van de inrichting van het dépot, den werkkring van den daar bij geplaatsten officier en de dienst van het mindere per soneel. De officierdie veel tijd heeftmoet beginnen met het eiland te verkennenzjjne verkenningstochten moet hij steeds verder en verder uitstrekken; zoodoende krijgt hij meer en beter inlichtingenleert hij land en volk beter kennen. Hij kan het juiste oogenblik, om een bod op een goed paard te doenafwachten. Hij verkeert ten aauzien van de aanschaffing van paarden in dezelfde om- Zie: „Les chevaux de l'arraée". Revue des Deux Mondes, 15 Oct. 1870. (f) Zie: „De verbetering van het paardenras op Java.*7 Indisch ^Militair Tijdschrift, jaargang 1878, bladz. 17.

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 202