217 den krijgsknecht en de wijze, waarop hij uitgedost is, ge wapend met pijlen en een pijlkoker, en niets is minder gelijkend op die uitmuntende ruiters, die ons zooveel dien sten bewijzen in de onmetelijke vlakte, die wij verplicht zijn te bewaken. De Kozakken, die de hoofdmacht der licnte ruiterij in Rusland vormen, maken een volmaakt gedisciplineerden troep uit, gewapend met snelvurende geweien, goede officieren bezittende, die hunne opleiding hebben genoten in de krijgsscholen van het land. Het eenige verschil, dat hen onderscheidt van de geregelde ruiterij, een verschil, dat bovendien geheel in hun voor deel is, is de wijze van aanwerving. Elk regiment be antwoordt aan een afdeeling van het grondgebied, elk es- cadron sotniabevat manschappen, behoorende tot een zelfde dorp of naburige dorpen; zij kennen elkander van vader op zoonen ondersteunen elkander bij alle gelegen heden. De Kozak is verplicht gedurende vijftien jaren te dienen, hij is verplicht zijn paard en zijn uitrusting te leverenalleen het geweer wordt hem verstrekt door den Staat. Het spreekt van zelf, dat het paard hem betaald woidt als het sterft in den oorlog. Elk regiment wordt onderverdeeld in drie afzonderlijke regimenten, die de volgnummers 1, 2 en 3 dragen, terwijl zij denzelfden naam behouden; men zegt b. v.: het regiment Kozakken vau den Koebar No. 1, 2 en 3, hetgeen beteekent: het actieve leger, de reserve en het territoriale leger. De Kozak gaat tot R o. 2 over na vijf jaren gediend te heb ben in No. 1, blijft daar eveneens vijf jaren en gaat ein delijk over bij No. 3, dat slechts gebezigd wordt voor dienst binnenlands. Over het algemeen is deze organisatie niet slecht zij geeft aan de troepen veel kracht van samenhang veel esprit de corps. Voeg daarbij, dat de Kozak geboren ruiter isdat hij een voortreffelijk paard heeftdat hij 14

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 226