15 tot een afstand van veertien mijlen uiten eindigde eerst toen men geen vijanden meer aan den horizon zag. Onmiddellijk nadat hij meester van het kamp van het kontingent van Gwalior was, had Campbell, die geen tijd wilde laten verloren gaan, verscheidene regimen ten, ouder de orders van den generaal Mansfield, zijn chef van den staf, tegen den linkervleugel der Sepoys, die op dat oogenblik nog niet aan den strijd had deelge nomen, laten oprukken. Door de moeielijkheden van liet terrein beschermdwaren de troepen van den Nana in de gelegenheid hun kamp te verlaten, bijna hun ge- heele artillerie te redden en den weg naar Bithoer te nemen. De opstandelingen waren zoo ontmoedigd, dat zij zelfs niet beproefden, de versterking van den Nana te verdedigenmaar onmiddellijk trachtten naar den Ganges de wijk te nemen en die rivier over te trekken, in welke poging zij den 9™ December verhinderd werden door een aanval van het legerkorps onder bevel van Grant, dat men hen achterna gezonden had. Zonder eenigen tegen stand te bieden, verstrooiden de Sepoys zich onmid dellijk, en lieten 15 stukken geschut in handen der Engelschen, die op den 6™ reeds 17 stukken bemach tigd hadden. Na deze gemakkelijk behaalde zege maakte de kolonne van Sir Hope Grant zich zonder moeite meester van het versterkte kasteel van Bithoer, waar, naar men verzekert, ontelbare schatten in de putten ge vonden werden. Deze tocht besloot de eerste reeks der operatiën van Campbell tegen den opstand, waarin gedurende bijna eene maand iedere dag een dag van gevecht voor de Engelsche soldaten was geweest. Nu geene transport middelen beschikbaar waren doordien zij in beslag ge nomen waren door het konvooi vrouwen en kinderen doch tevens de belangrijke stelling van Cawnpore her-

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 26