- 275 van Empetring en in het oostelijk gedeelte van Beloel en deed hier en daar eenige paggers wegkappenwaar achter tot dusverre de vijandelijke schutters zich wisten te ver schuilen; ook eenige huizen werden daarbij in de asch gelegd. I)e langzaam voorwaarts marcheerende troepen stootten eindelijk op eene goed verdedigde benting, die verkend en beworpen werd en daarop stormenderhand genomen, Ka haar geslecht te hebben, keerde de kolonne met een verlies van 4 gewonden naar Beloel terug. De kolonne Lucas verraste den vijand in eene zijner stellingen op de zuidwaarts van Beloel gelegen heuveltoppen, van waar hij door een flink onderhouden geweervuur verdreven werd, terwijl vervolgens die positie door de onzen werd bezet, die te dier plaatse eenigen tijd in observatie bleven en daarophet voorbeeld van de kolonne Meicern volgendemede den terugtocht aannamen. De kolonne had slechts 1 gewonde bekomen. Des morgens om 4 uur hadden zich intusschenonder de leiding van den generaal-majoor Wigcers van Kerciiem, drie kolonnes van Kotta Radja over Kotta Alam naar Oleh- karang in beweging gesteld, waar zij om 5j uur aankwa men. De eerste kolonne het 14de bataillou infanterie werd aangevoerd door den majoor II. C. A. Ruempol, de tweede het rechterhalf 3de bataillou infanterie dooi' den majoor P. C. Burgers, en de derde het rechterhalf 12de bataillou infanterie door den majoor E. Y. Jeltes. Aan iedere kolonne waren eene sectie bergartillerie, eenige genietroepen en het noodige ambulance-personeel toegevoegd. Terwijl een detachement zich langs den linkeroever der Koerong Tjoet bewoog, volgden de overige troepen den rechteroever, tot dat zij, voortdurend in den rug en op de rechterflank door den vijand bestookt, de kampong Poeklat bereikten, welke met de daarin gelegen versterking werd genomen ten koste van 5 dooden en 25 gekwetstenonder

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 284