276 welke laatstee 1 officier. Zoowel ter laatstgenoemde plaats als op den anderen rivieroever, nabij Tongah, moest eene versterking worden opgericht, met welker bouw 's anderen daags werd aangevangen, nadat een bivouak was opgesla gen te Lamjong, nagenoeg op dezelfde hoogte waar onze troepen in Februari te voren waren gelegerd geweest. Heide sterkten werden door eene 50 M. lange brug met elkaar in gemeenschap gebracht. Terwijl deze werkzaam heden plaats vonden, en vooral in den nacht van 4 op 5 September, werd het bivouak aanhoudend door een talrij ken vijand bestookten leden wij een verlies van 3 dooden en 28 gewondenonder welke laatsten 2 officieren. Den volgenden nacht was het rustigerdoch op den 6n Septem ber werd het vijandelijk vuur op nieuw van alle kanten geopend, het meeste evenwel van de noordzijdewaar eene aan de Koerong Tjoet gelegen benting, die door het moerassige terrein moeielijk was te genaken, door haar bestrijkend vuur de werkzaamheden aan de brug belang rijk belemmerde. Het mocht echter gelukken door eene linie van scherpschutters, die op den linkeroever post vatte, 'svijands vuur tot zwijgen te brengen. Tevens werden in zuidelijke richting detachementen uitgezonden om daar het terrein zooveel mogelijk van vijanden te zuiveren waartoe het noodig was verscheidene woningen die den Atjehers tot schuilplaats strektente verbran den. Tot den 1011 September werd, onder voortdurende aan vallen des vijandsmet kracht aan den bouw der verster kingen gearbeid, terwijl den 8'1 en 9n sterke patrouilles werden uitgezonden, zoowel om de oevers der Koerong Tjoet in noordelijke richting te verkennen als om den vijand oostwaarts terug te werpen. Gedurende die dagen werden aan onze zijde weder 29 mindere militairen en koeliesbenevens 1 officier gewondterwijl 1 man sneu-

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 285