281 die tot dusverre onopgemerkt was geblevenwerd een goed onderhouden geschut- en geweervuur op de kolonnes geo pend. Het 3de bataillon werd nu aangewezen om de vijan delijke positie langs de linkerflank om te trekkenterwijl het 14de bataillon door een frontaanval 'svijands aandacht zou afleiden, een manoeuvre die met den besten uitslag werd bekroond. Eene compagnie van het 3de bataillon drong op het onverwachts de benting binnendie dooi den vijand met moeite werd ontruimd, doch niet dan met een verlies van 23 doodendie hij in de sterkte achter liet. Ons verlies bestond uit 1 gesneuvelde en 8 gewonden, waaronder 1 officier; niet minder dan 22 stukken geschut waren dien dag in onze handen gevallen. In de veroverde kampong Ivadjoe werd het bivouak opgeslagen en tevens de plaats bepaald voor een op te richten post, met welks bouw den volgenden dag begouneu werd. De vijand gaf den strijd echter niet op. Nu werden de meer oostelijk gelegen randen der kampongs Tjot Paia en Lambada door hem bezet, van waar hij het bivouak op den 28" September en in den daaropvolgenden nacht aan houdend beschoot en een 6tal onzer soldaten kwetste. Des anderen daags rukten drie compagniën de kam- pongrauden binnen, in verbinding met eene halve com pagnie, die in last had oostwaarts te mareheeren en den vijand in den rug aan te vallen. Deze werd met achter lating van eenige dooden op de vlucht gedreven, waarbij vijf versterkte punten met 9 stukken geschut in onze han den vielen. De kampongs werden, om het bivouak naar behooren te beveiligen, aan de vlammen prijs gegeven, waarna de kolonnes met een verlies van 7 gewonden naai de legerplaats terugkeerden. Het scheen aanvankelijk, dat de operatiën van den 29" September het terrein beoosten Kadjoe behoorlijk had den gezuiverdde volgende nacht ging althans rustig voor- 18

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 290