285 voor ambulancedienst en terreiuopneming; zij was aangewe zen om, onder de leiding van den chef van den staf, te Koe rong Ryali te landen. De andere kolonne, besta inde uit het rechterhalf 12de bataillondrie compagniën van het 10de ba- taillondrie bespannen sectiën berggeschuttwee detache menten genietroepen, eene ambulance en ettelijke terrein- opnemers, werd aangevoerd door den kolonel K. van der Heyden, die daarmede te Kwalla IjoIi zou debarkeeren. Beide afdeelingen bereikten den 26" Januari de plaats harer bestemming, zondereenigen tegenstand te ontmoeten. Koerong Ryali werd verlaten bevondendoch daar aan de baai van dien naam geen geschikt punt werd aangetroffen, van waar zoowel de toegangen naar het omliggend geberg te als de monding der rivier waren te bestrijken, mar cheerden de troepen landwaarts naar het westen opmet het plan, zich aan gene zijde van den bij Koerong Ryah in zee loopenden bergrug met de andere kolonne te ver eenigen. Nadat deze laatste op de haar aangewezen lan dingsplaats voorloopig twee compagniën had achtergelaten ter bezetting eener aldaar op te richten sterktemarcheer de ook zijdoch in nagenoeg zuidelijke richtinglandwaarts in. Op uur afstands van de kust werd het bivouak be trokken en van daar het omliggend terrein door patrouilles verkend. Twee compagniën waren inmiddels onder den kapitein W. F. de Wilde naar het oosten opgerukt om de communicatie met de te Koerong Ryah gelande troepen te verzekeren, met welke zij zich den 29" Januari vereenig- den na eene kortstondige ontmoeting met den vijand waarbij 1 militair sneuvelde en 4 gewond werden. Te ge lijker tijd had eene verkenningspatrouille de kampong Laan- ga, welke den vorigen dag nog door den vijand bezet was, verlaten gevonden, en daarheen begaven zich nu de __vereenigde kolonnes den volgenden dag op marsch. Eene bezetting van twee compagniën en eene sectie ar-

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 294