- 291 oosterlinie; verder van Pantei Perak naar Kotta Alain en langs kampong Creclah naar kampong Djawa, en eindelijk, in de noord-oosterlinievan Pekan Koe- roeng Tjoet langs Tjadé en Klieug naar Kadjoe. In aanleg waren nog; wegen van Lamprit naar Tongah en Lamjongen van Pekan Badak naar Boekit Seboen. Ten gebruike bij het transport langs de hierbedoelde wegen waren 111 Januari jl. te Pa.dang een JOta.l yqol- tuigen (pedatti's) in aanmaak, die, als zij goed voldoen, in grootere hoeveelheid zullen worden aangevoerd. In de verpleging van en in het toezicht op de vooral voor transportdiensten gebezigde dwangarbeiders wer den groote verbeteringen gebracht, door de oprichting van het hospitaal te Kampong Gedah (zie boven), waar 4 doctors djawa onder een officier van gezondheid werkzaam zijn, en door de indeeling dier lieden in afdeelingen, door gepensioneerde officieren gekommandeerdwelke maatre gel een nauwkeuriger administratief beheer mogelijk heeft gemaakt en in de dagelijksche verzorging der dwangar beiders meer orde heeft gebracht. De voeding der troepen en van het verder personeel onderging sinds de indiening van het vorig verslag geene wijzigingen van eenig belang. Het contractmet de firma de Lange C°. aangegaan, wordt naar behooren nageleefdalgemeen wordt erkend, dat op dit gebied van regeeringswege het mogelijke is gedaanen dat de voe ding niets te wenschen overlaat O 0 Ook door den Engelschen surgeon-general Akchek, die in do gelegenheid werd gesteld om in de maand Juli van het afgeloopen jaar den staat van zaken in Atjeli uit een sanitair oogpunt op te nemen, werd de voeding der troepen ten zeerste geroemd in een rapport, dat hij aan den Gouverneur-Generaal indiende. Dat rapport is overigens in de meeste opzichten eensluidend mot de verslagen, die vroeger door Neder- landsche geneeskundig-en werden uitgebracht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 300