296 zomer, toen de schapen vet en de uien versch waren was die schotel een schitterende vooruitgang in de sol- datenkeuken, maar nu ieder zich moet bekrimpen, nu er geen groenten meer zijn en men slechts vier schapen daags aan elk baialjon geeft, laten de hoeveelheid en hoedanig heid van dien ragout veel te wenschen over. Een schaap toch levert te Sjoemla, vleeschbotten en eetbare inge wanden er onder begrepen, slechts veertien kilogrammen voor den ketel op. Hoe schraal deze Turksche tafel ook schijnen moge, is zij nog voldoende, zoo lang de troepen in vaste kwartieren zijn. Maar zoo men eensklaps op marsch moet, zoo de beschuit niet komt en de fourrage ontbreekt, moeten de soldaten zich wel uit de verlegen heid redden door zooveel mooglijk te requireeren en te fourrageeren". D. Postduiven. Yolgens het Journal d'Alsace heeft het Duit- sche legerbestuur het plan, in alle groote garnizoens-plaat- sen postduiven-stations op te richten. Te Metz bestaat thans reeds zoodanig station. Van dat te Straatsburg- bericht genoemd blad, dat het thans 600 prachtige dui ven telt; bij de oprichting in 1872 waren er niet meer dan 100. Men bracht onlangs de Straatsburger duiven naar "Würzburg en liet ze daar vrij. Binnen drie en een half uur waren zij weder te Straatsburg terug; eenigen werden evenwel te Würzburg aangehouden en zullen eerst vier weken na aankomst weder losgelaten worden, om te zien in hoever dit tijdsverloop invloed uitoefent op het terugvinden van het oorspronkelijk station.

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 305