336 rassen in aanmerking komendan is zulks alleen met bet Arabische ras liet geval. Maar aan eene kruising met liet Arabische ras zijn zoo vele bezwaren en zulke hooge kosten verbonden, dat daaraan niet kan gedacht worden. Worden de Arabische paarden van de stoeterijen in Eu ropa aangekochtdan zullen zein een warm klimaat als het Indische overgebracht, aldaar spoedig ontaarden. Koopt men ze uit de tweede hand van dergelijke inrich tingen in Egypte, dan weet men zeker dat men paarden verkrijgt, op het behoud waarvan men daar geen prijs meer stelt, tenzij bijzondere omstandigheden zooals geldnood er toe nopen, om de beste paarden in veiling te brengen De aankoop van die paarden zou voorts niet door onze consuls of andere personen namens hen mogen geschieden, omdat men zich niet aan de kans kan wagen van bekocht te zullen wordenze moet geschieden door deskun digen, maar door deskundigen, die ook de Indische, speciaal de hier bedoelde Overwalsche rassen kennen. Dan zal men régénérateurs verkrijgenwelkeafgescheiden van hun ne erkende deugdzaamheid, zoo in taille als anderszins, met die rassen de meeste overeenkomst hebbenten einde de paring des te inniger te doen zijn. Dit alles pleit nog meer voor groote voorzichtigheid in het aankoopen van deugdzame Arabische paarden, omdat de gemiddelde prijs dezer raspaarden 10,000 per stuk bedraagt. Maar de kosten alleenaan dezen maatregel verbonden, zijn voor de regeering reeds voldoende om van dit middel tot ver betering der hier bedoelde Overwalsche rassen af te zien. En met andere, goedkoopere, „Arabische" paarden, welke daarvoor doorgaan, maar feitelijk geono raspaarden zijn, wordt het hier beoogde doel, d. i. de veredeling niet bereikt. »Les chevaux Arabes." Revue Britannique, November 1876.

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 345