367 ken bleven in het blinde door vuren, zoowel met gewe ren als met geschut. Dubasoff riep nu Shestakoff toe, bij te draaien en een andere torpedo te plaatsen oin het schip verder te vernielenlaatstgenoemde sloop naar den ach tersteven en plaatste daar een tweede torpedo, op dezelf de wijze als met de eerste geschied was. Hij verwijderde zich daarna tot op veiligen afstandliet zijne electrische. batterij werken, en thans volgde eene verschrikkelijke ont ploffing. Er werden gedeelten van het schip in de lucht geslingerdzooals al spoedig bleek, toen een zware plank enkele seconden later neervielmet de kant op het ijzeren dak der barkasdat zij doorboordede plank kwam juist tusschen twee matrozen inzonder hun echter eenig letsel te doen. De monitor zonk nu zeer snelen na eenige minuten waren alleen de masten nog boven den water spiegel te zien. Het scheepsvolk verdronk of redde zich zwemmende. Nu begon de dag aan te brekenen de toestand van de twee kleine barkassen vlak bij de twee andere Turksche monitors werd hoogst gevaarlijk. Tot overmaat van ramp raakte de schroef van een der barkassen on klaar zoodat deze niet te besturen waseen Turksche barkas van een der monitors kwam nu op haar af. Men opende het geweervuur op de Turksche sloepdie al spoedig afdraaide en geen lust scheen te hebben om weer naderbij te komen. Een der matrozen ging te waterna eenige minuten slaagde hij er in, de schroef weder schoon te makenen nu gingen de twee stoorn- barkassendie hun vernielingswerk hadden volbracht, spoedig terug, onder het vuur van twee Turksche ka- nonneerbooteu. Zij ontsnapten zonder schade en na zich met de twee in reserve achtergebleven sloepen ver- eenigd te hebben, keerden zij in zegepraal weder. De Groothertog vernam het bericht binnen een paar uren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 376