371 één wildie de bewegingen van liet vijandelijk leger regelde. Men was dus wel ver van 1 792 verwijderd! De generaal d' Adrelle bracht een en ander aan het gouvernement van Tours onder het oog; maar elke ge dachte aan uitstel werd onvoorwaardelijk verworpen. De generaal stelde zichna den slag van Coulmiers voor, zich rondom Orleans op te stellendaar zijn jeugdig leger te consolideerener nieuwe versterkingen af te wachten en een uitgebreid geretrancheerd kamp te schep pen, dat sterk genoeg was om de naar het zuiden ge zonden Duitsche troepen in bedwang te houden. Wel licht had hij nog verdere plannen Aanne mende dat Parijs door gebrek - aan leeftocht gedwongen werd de poorten voor den vijand te ontsluitenzoo be hoefde men nog niet aan de toekomst des lands te wanhopen wanneer er in eenre sterke stelling nog 150.000 of 200.000 man intact aauwe/.ig waren. En in ieder geval kon men dan een meer eer vollen vrede verwachten. Op alle tegenwerpingen van den aanvoerder van het Loire-leger kreeg hij echter slechts een antwoord: het bevel om naar Parijs op te rukken. Hij erlangde evenwel eenig uitstelmaar weldra moest hij zwichten voor den aan drang der regeering. Hij was aldus in een pijnlijken toestand gebrachthij ontving zijne bevelen van mannen, die het goed meenden, maar van verre oordeelden en meer rekenschap hielden met hunne verbeelding dan met de feiten. Hij verloor om zoo te zeggen het bevel over een gedeelte zijner korpsen, die rechtstreeks orders ontvingen van den gedelegeerde der regeering. In dit opzicht beging het bestuur, of liever de dictator, een misslag, waarvan hij alleen de verantwoordelijkheid kan dragenindien de generaal d' Aurelle door zijne be daardheid en voorzichtigheidniet meer het vertrouwen des dictators bezat, had hij hem onmiddellijk in zijn

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 380