387 om den '2en Maart stelling te nemen op de voor de Del- koesha gelegen vlakte, terwijl zijn rechter vleugel tegen de Goemti en zijn linkervleugel op den Mohammad Bagh aanleunde. Door de moèielijkheden van het ter rein was de generaal gedwongen, zich te legeren binnen het bereik van het kanonvuur der bastions van het kanaal; doch dit gevaar kwam men gedeeltelijk te boven, door aan de uiterste vleugels van de legerplaats de noodige artillerie op te stellen. Gedurende de twee volgende dagen bepaalden de vijandelijkheden zich tot een onbeduidend artillerie-gevecht. In dien tusschentijd werden door den transporttrein met alle kracht levensmid delen munitie en zwaar geschut aangevoerdterwijl de sapeurs heimelijk de materialen verzamelden om twee bruggen over de Goemti te slaan. In den avond van den 5en Maart kwam de divisie Franks bij de hoofdmacht aan. Bij het aanbreken van den dag van den 6en Maart begon men het aanvalsplan van Campbell ten uitvoer te brengen. Ben legerkorps, bestaande uit de le divisie infanterie onder Wal- pole, uit een brigade kavallerie onder Grant en uit vijf bat terij èn onder Woodalles onder het bevel van Sir James Outram, begon de des nachts in stilte over de Goemti ge slagen bruggen over te trekkenmet het doelaan den linkeroever de belegerden van alle hulp van buiten af te snijden en de noordelijke en oostelijke facen dei- versterkingen met geschutvuur te overstelpen, gedurende den tijd dat Campbell zich door de wallen der stad een weg zou banen. De Sepoys waren door dit plan van aanval geheel verrast; zonder slag of stoot trokken de Engelsche troe pen de bruggen over en namen zij stelling op den linker oever. De vijanddie zijne fout te laat ingezien had, trachtte nu door kavallerie-aanvallen het verloren ter rein te herwinnendoch te vergeefsde Engelschen

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 396