389 - breken van den dag begon de marine-landingsdivisie de- verdedigers van het park en de gebouwen der Martinière met granaten en congrevische vuurpijlen te beschieten, met dat gevolg, dat in den achtermiddag de stelling door vier regimenten van de divisie Lugard met de bajonet werd genomen. Het vuur der batterijen van Outram be gon reeds zijn uitwerking op de verdedigers der eerste linie te doen gevoelen; de Sepoys verlieten in allerijl hunne hinderlagen, loopgraven en verschansingen. Hope maakte onmiddellijk van deze paniek gebruik en tastte, met het 42e Schotsche regiment en het 4e regiment van den Punjaub, het gedeelte der versterkingen aan, dat tegen den Goemti steunde. Op hetzelfde oogenblik kwam de dappere luitenant Butler, die onder een hagelbui van kogels de rivier was overgezwommen, aan zijne wapen broeders de tijding brengen van den goeden uitslag der operatiën vau Outram op den linkeroever. De geestdrift der Engelsche troepen overwon alle hinderpalen, en tegen den nacht waren de Engelschen meester van het geheele gedeelte der eerste liniebegrepen tusschen de rivier en Banks house. Dit voordeel had men zonder groote ver liezen behaald; ongelukkigerwijze behoorde de kapitein ter zee Peel onder de gewonden; deze officier, die door zijn moed en zijne talenten eene schitterende toekomst tege moet ging, overleed eenigen tiid daarna. De dag, volgende op dien der inneming van het Gele Huis, werd door Outram besteed om de opstandelingen te ver jagen uit de voorsteden, welke zij voet voor voet verdedigden; achtereenvolgens passeerde hij de ijzeren en de houten brug over de rivier. Daar het geheele vermeesterde terrein niet kon behouden worden zonder aan de linie der Engelschen eene gevaarlijke uitbreiding te gevenzoo vergenoegde men zich met de toegangen van de ijzeren brug te bezetten, waardoor alle gemeenschap tusschen de stad en de bui-

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 398