390 - tenwereld was afgesloten. Het zwaar gesehut werd nu iu batterij gebracht tegen de tweede linie en den Kaiser Bagh. Op den rechter oever van de Groemti werden den 10°" Maart door de divisie Lugard de gebouwen ge nomen bekend ouder die naam van Bank's house. De voornaamste werken van de eerste linie waren thans in handen der Engelschen en men kon dus met vrucht gebruik maken van de groote paleizen en huizendie tusschen Banks house en den Kaiser Bagh gelegen waren om de tweede linie aan te vallen, in stede van dit door loopgraven te doen. Den llen werden de laatste versterkingen der stad dooi de aan beide zijden der rivier gelegen batterijen beschoten; de Sikander Bagh en de Beg am Kothi (paleis van de Be- gam) vielen in handen der Engelschen. Bij dit laatste gevechtdat een der ernstigste van het geheele beleg was en waarbij van beide zijden met ver woedheid werd gestredenzou het verlies der Engel- schen niet belangrijk zijn geweest, indien men niet den dapperen majoor Hodsonde held van Dehli, onder de dooden had geteldeen pistoolschot van een in een hoek verborgen Sepoy beroofde hem van het leven, waardoor Engeland een. zijner verdienstelijkste officieren verloor. Den 12™ Maart werd door de troepen van den Maha- radja van Kepaul (9000 man en 24 stukken) het gedeelte van de eerste linie aan de andere zijde van Banks house, dat nog in handen der opstandelingen was, aangevallen. Op den rechtervleugel werd de divisie Lugand door die van Franks vervangen, terwijl de genie en artillerie de bestorming van klein-Imambarah voorbereiddendeze versterking werd den 14en genomen door de brigade van Kussell (10° regiment van hot koninklijke leger en het regiment Sikhs van Fi- rozpore). De verdedigers vloden in menigte naar den Kaiser Baghwaar de overwinnende Sikhs tegelijk met

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 399