391 hen binnendrongen; het paleis werd nu geheel aan plun dering en vernieling prijs gegeven. De Sepoys hadden zoo overhaast klein-Iniambarah en den Kaiser Bagh verlaten, dat zij slechts geringe verliezen geleden hadden. Doch tegen den avond zoude hun bloed nog moeten vloeien. Arier honderd Sepoys hadden zich in het Engine-house teruggetrokken, waar van de gebouwen omsingeld werden door het 10,: konink lijke regiment; de verdedigers sneuvelden allen, tot den laatsten man! Het op den 14™ behaalde voordeel zou beslissender zijn geweest, indien Outram de ijzeren brug in bezit had genomen en zoodoende eiken uitgang door de stad had afgesloten. Doch de opperbevelhebber had strenge order gegeven dat "geene aanvallende beweging op den linker oever mocht beproefd worden, wanneer er kans bestond, daarmede een enkel man te verliezen, en Outram, even gehoorzaam als dapper, werd hierdoor belet zijne overwinning te bekronen. Daar de werkzaamheden van generaal Outram op den linker oever geëindigd waren, trok hij met een zijner brigades de rivier weder over om de operatiën te leiden, welke ten' doel hadden de belegerden uit de nog door hen bezette stellingen in de stad te verjagen. Den 16™ nam hij met zijne door twee regimenten versterkte bri gade zonder veel tegenstand het ijzeren bruggenhoofd op den rechter oever, de Machi Bowan en groot-Imam- barah; de belegerden verlieten de stad over de steenen brug, doch deze kans op redding werd hun weldra be nomen door de troepen op den linker oever onder kolonel Wal pole. De vluchtelingen keerden nu terug en sloe- o-en 'den wep- naar Rohilkhand in, terwijl anderen een laatste schuilplaats zochten in de stad of in het. park van den Moesa Bagh. Terwijl de belegerden hunne laatste stellingen in de O

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 400