393 standelingen niet binnen de muren van Lucknow had vernietigd. Deze miskenning kon echter noch de ver kregen resultatennoch de verdiensten van de troe pen en hun aanvoerder verkleinen. In twaalf dagen van bijna voortdurenden strijd had het Engelsche leger 500 dooden en gekwetsten bekomen, terwijl men 3000 lijken van inlanders telde. Men had zooveel voordeelen be haald als mooglijk was geweestde ontevredenen zwegen dan ook weldra, en het Engelsche Gouvernement ver leende het pairschap aan den ouden generaal, die in minder dan zes maanden tijds dubbele lauweren in de hoofdstad van Oude had geplukt. De vreugde over de behaalde overwinningen werd nog ver hoogd door de verlossing uit krijgsgevangenschap van de dames Orr en Jackson, die, na verscheidene maanden in den harem van een darogah (intendant) van het inland- sche hof verborgen te zijn geweest, nu door een officier gewapenderhand werden bevrijd. Ha de inneming van Lucknow werden alle pogingen in het werk gesteld om plundering tegen te gaan en de orde te herstellen; het civiel gezag ging uit de handen van den militairen bevelhebber in die van den commis saris-generaal over. Outram deed al het mogelijke om eenige orde in het leven te roepen en een eind te maken aaii de tooneelen van roof en ongebondenheid, die dage lijks plaats grependaartoe strekten o. a. het instellen van eene inlandsche policie en het oprichten van perma nente rechtbanken, waarvan de vonnissen onverwijld ten uitvoer werden gelegd. Omroepersvoorafgegaan door een tam-tam, doorliepen de straten om den volke de straffen tegen dieven en moorde naars kenbaar te makenterwijl tevens algeheele kwijt schelding verleend of belooningen toegekend werden aan hen, die de zaak der orde bevorderlijk waren. 25

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 402