397 er dadelijk gebruik van om munt met zijne beeldtenis te doen slaan en ambtenaren in de verschillende distrikten aan te stellendie de belastingen hieven en het recht be deelden. Deze toestand had geruimen tijd geduurd zon der gevaar voor eenige veranderingtoendoor de in neming van Lueknow, het rijk van Bahadoer Khan door de vluchtelingen van Oude werd overstroomd, waaronder de Moelvi, de Begam en haar zoon en ongeveer 20 000 Sepoys. Nu men eens, ondanks de daaraan verbonden bezwaren, tot een zomerveldtocht besloten had, werd er zonder verwijl een aanvang met de operatiën gemaakt en hiertoe op het einde van Maart het leger in verschillende expe ditionaire afdeelingen gesplitst. Te Lueknow werden zes duizend Europeanen en twee duizend vijf honderd inlanders achtergelaten onder het bevel van Sir Hope Grantzwakke garnizoenen beschermden CawnporeAlla habad en Benares, terwijl de divisie Lugard, naar het zuiden oprukkendein last had de benden van Koër Singh te vernielen, die te Azimgur waren gelegerd. De op perbevelhebber eindelijk behield zich de taak voor om met 8000 manwaaronder 6000 Europeanen, Rohilkhand te onderwerpen en tot rust te brengen. De plannen van Campbell werden echter bij het begin van de uitvoering gedwarsboomd door een groot échec, dat de Engelsche troepen in het zuiden leden. Onder de hoofdendie in het begin van den opstand een belangrijke rol gespeeld hebbenbehoort voorzeker de reeds vroeger genoemde Koër Singhdie aan het hoofd van zijne leenmannen en het in opstand gekomen garni zoen van Dinapore geruimen tijd den grooten weg had °m veilig gemaakt, en schrik had verspreid onder de Eu- ropeesche bewoners van de dicht bij den Ganges gelegen districten van Neder-Bengalen. Na herhaalde nederlagen

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 406