400 kapitein Lebas, werd gedood, de twee kanonnen vielen in handen des vijandsterwijl slechts een derde der man schappen binnen de versterkingen van Arrah terugkeerde. Dit was het laatste voordeeldat door Koër Singh werd be haald. Naar men verzekert, bezweek hij tijdens het gevecht aan zijne wonden, waardoor de opstand een zij ner ijverigste en meest ontwikkelde hoofden verloor. Zijne troepen verzuimden partij van de overwinning te trekken en bepaalden zich tot het opwerpen van versterkingen te midden der bosschen, waardoor aan de Engelsche troepen de noodige tijd werd gegeven om op het tooneel des on- heils te verschijnen. De divisie Lugard had sedert geruimen tijd Azimgur verlaten en zette langzaam haren marsch voortgekweld als zij voortdurend werd door alle belemmeringendie het klimaat, het terrein en de moeielijkheid om leeftocht te verkrijgen konden opleveren. Den 8e]1 Mei kwam men, na den Ganges te zijn overgetrokkenin de omstreken van Judgespore aan. Den volgenden morgen werden de stellingen der troepen van den overleden Koër Singh, door de soldaten van het 35e regiment met de bajonet genomen; zonder genade wreekten dezen den dood hunner kamara den. Den zelfden dag maakte men zich van Judgespore meester, waar men eene geschutgieterij in volle werking vond. Deze voordeelen bragten evenwel Bihar nog niet tot rust en kalmtede verslagen doch niet vernietigde vijande lijke benden verspreidden zich in de bosschen, waaruit zij strooptochten in de omliggende streken ondernamen. Deze tochten stelden in hooge mate de krijgmans- deugden der Engelsche soldaten op de proef, daar zij met eene hardnekkigheid en stoutmoedigheid zonder voorbeeld werden ten uitvoer gebracht. De troepen ge raakten zoo uitgeput, dat, volgens bericht van den generaal Douglas, het geheele 84e koninklijke regiment

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 409