29 mogelijk bevorderlijk zullen zijn, dat met de plaatsing van die paarden beoogd wordt. Men make evenwel onderscheid met liet stellen van de voorwaarden-, aan die plaatsing verbonden, al naarmate zulks bij regenten dan wel bij landheeren plaats hebbe. Aan de regenten moeten door de regeering de kosten van onderhoud en verpleging der dekhengsten worden ver goed. Niet aldus aan de Europeesche landheerenomdat deze door de verbetering van het gehalte hunner paarden en van die hunner opgezetenen zeiven gebaat worden. Is voor hen het kosteloos gebruik der gouvernements dekhengsten een voordeel, voor de regenten is dit minder het gevaldaar bij hen de hengsten meer ten bate der bevolking, die hare eigene kampong's en de- sah's heeft, worden gestationeerd. In Engeland houden de grondbezitters de dekhengsten aan ten eigen bate en voor hunne pachters. Wanneer hier speciaal van Euro peesche landheeren en van regenten wordt gesproken, wordt daarmede van zelf bedoelddat men b. v. bij de Europee sche ambtenaren geene dekhengstenstationeertomdat zij aan te veel overplaatsingen onderhevig zijn. Het is duidelijkdat de regeering omtrent het gebruik der dekhengsten bepaalde voorschriften moet uitvaardigen, en op de stipte naleving daarvan een gestreng toezicht moet doen uitoefenen. Zijdie deze voorschriften goed nako men, moeten de dekhengsten na zekeren termijn tegen eene bepaalde som kunnen overnemendoch van hendie deze bepalingen niet nalevenmoeten de hengsten wor den teruggevorderd. De voornaamste artikelen voor der gelijke voorschriften zullen laten worden besproken. Het in het dépot aanwezige aantal hengsten moet even redig zijn aan het getal der naar de verschillende sta tions te zenden hengsten. Het aantal stations wordt naargelang van de verkre-

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 40