403 sing of stoot Shajahanpore binnen, waar de gevangenis in staat van verdediging werd gebrachten 600 man onder kolonel Hall werden achtergelaten. Den 2" Mei werd de marsch weder voortgezet. Twee dagen later kwam de brigade van generaal Penny op het rendez-vous aandoch helaas! zonder haar grijzen aanvoerder, die, aan het hoofd zijner troepen marcheerendedoor een plotselingen aanval vaneene in hinderlaag liggende bende van het leven werd beroofd. De troepen van generaal Jones kwamen eveneens of hun tijd op de aangewezen plaats aan, en den 5en Mei kon Bareilly ten noorden en ten oosten door de troepen van Jones en Campbell aangevallen worden. De hoofdstad van Rohilkhand bestaat uit eene twee mijl lange straat, waar rechts en links kleine straten op uitloopen. Rondom de stad vindt men overal bui tenverblijven en lusthoven, die als het ware zoovele doorsteden van de stad uitmaken. Daar buiten strekken zich uitgebreide vlakten uit, welke, hoezeer van ravijnen voorsnedenevenwel voor kavallerie-manoeuvres zeer geschikt zijn en dus den vijand met zijne talrijke ruiterij bijzonder te stade konden komen. De weg van Sha jahanpore naar Bareilly, waarlangs het korps van Campbell moest oprukken, wordt door eene kleine rivier doorsneden. De hooge oevers maken de verdediging van den overgang zeer gemakkelijk; doch de vijand had zelfs niet eens de moeite genomen om de brug te laten springen. Den 5en Mei werd het riviertje overgetrokken, en de Engelschen marcheerden langzaam door de voor steden toen eene voorhoede van Sikhs, die de huizen moest onderzoeken, eensklaps door een hevig vuur werd begroet en in allerijl op den hoofdtroep terugtrok. Een honderdtal Ghazis (fanatieke mohammedanen) kwam onmiddellijk van achter de ruïnen te voorschijn en stort te zich, het hoofd door een lederen schild gedekt hou-

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 412