405 -- Nauwelijks had Campbelltoen hij naar Bareilly op trok die plaats verlatenof de Moelvi was onmiddel lijk voor de muren verschenen met zes a acht duizend man en twaalf stukken geschut. Het kleine garnizoen trok zich tei'stond terug in de gevangenis, die eenigei- mate in staat van tegenweer was gebrachtde stad, aan de opstandelingen overgeleverd, werd geheel uitgeplun derd. Deze kwade tijdingen kwamen den avond van de inneming van Bareilly in het hoofdkwartier aan, doch de generaal kon thans niet met al zijne troepen naar Sha- jahanpore trekken, zonder al de vruchten der overwinning prijs te geven. Hij bepaalde er zich dus toe om een brigade van uitgelezen manschappen, onder bevel van Jonesnaar de bedreigde plaats af te zenden. Deze of ficier volvoerde zijne taak met evenveel stoutheid als ge luk. Den 8en Mei van Bareilly vertrokken, slaagde hij er in, door de liniën van den Moelvi heen te breken en vereenigde hij zich den llen met het garnizoen. Deze versterking was echter niet genoeg om het geheele ontzet van Shajahanpore mogelijk te maken. De Moelvi toch, die van zijn eersten schrik bekomen was of liever de nume rieke sterkte van de kleine kolonne van Jones had leeren kennen, begon de stad wederom in te sluiten, terwijl hij op den 15™ Mei trachte de Engelsche stellingen stormen derhand te nemen. Deze poging mislukte evenwel, en hij liet nu zijne troepen een weinig van de stad terug trekken. De terugkomst eenige dagen later van Sir Colin Campbell maakte geheel en al een einde aan het beleg; daarmede had de expeditie naar Rohilkhand het resultaat geleverddat in de gegeven omstandigheden te verkrijgen was. De oppermacht der Engelschen was op twee groote punten hersteldieder spoor van Bahadoer Khan was verdwenen, en, ofschoon nog talrijke benden oproerlingen op de grenzen van Oude rondzwierven, kon-

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 414