33 boorte van elk veulen, dat voortgesproten is uit eene op het station plaats gehad hebbende paring, en behoort ook hiervan een certificaat te worden afgegeven. Einde lijk is hot voor eene richtige controle noodig, alle in de registers voorkomende paarden te merken. Behalve de algemeene middelen om de verbetering- van het paardenras bevorderlijk te zijn, zoo als wed- loopenpaardenmarkten en zoovele andere verdienen vooral in dit geval genoemd te worden het uitreiken van premiën en getuigschriften aan die personen, welke 1°. in het bezit zijn van de schoonste voor de krui sing te bestemmen moederpaarden 2°. de schoonste veulens uit die kruising opkweekenen 3°. voor deze paarden de meeste zorg besteden. De krachtigste aanmoediging voor de paardenfokkers is de zekerheid, dat zij de veulens reeds op een jeug digen leeftijd kunnen verkoopen. Dit is tevens in het belang van de Regeering. En voor het leger is het niet te loochenen, dat de mogelijkheid, om op Java zelf goede paarden te kunnen verkrijgeneen overwegend belang is; vooral wanneer zij nog op een leeftijd zijn, dat van hunne krachten nog niet veel gevorderd iszij nog geene onhebbelijkheden of ondeugden bezitten, kortom dat zij nog niet moreel en physiek geknakt zijn, De paarden, welke men op deze wijze voor het leger kan machtig wordenmoeten eerst naar de zoogenaamde remonte-dépot''s gezonden wordenwaar zij verder worden opgekweekt en eene voorloopige africhting ontvangen, alvorens men ze naar de korpsen van het leger zendt. Op zulk een systeem van opvoeding en oefening valt Zie: Monitor, Indische militaire belangen, V. Eene stoeterij voor het Indische leger, V. Secondaire maatregelen. 3

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 44