veel meer te rekenen dan op de tot dusver gevolgde manierwelke trouwens alleen liet gevolg is van de wij ze, waarop tot. nu toe de paarden voor het leger wor den aangekocht, en die oorzaak is, dat zij den Lande niet zoolang diensten kunnen bewijzen als anders wel het geval zou zijn. Welk nut de remontedépót's bewijzen, behoeft hier niet te worden aangetoond. Behalve in Nederlandbe staan zij in alle staten van Luropa In Pruisen woi- den de voor het leger bestemde paarden reeds op 3j- jarigen leeftijd aangekocht en naar de verschillende re montedépót's 13 in getalovergebracht, (y) Het ligt buiten het bestek van dit opstelover deze belangrijke aangelegenheid verder uit te wijden. Bij het ontwikkelen mijner denkbeelden over de ver betering van het paardenras op Java, door het stationeeren van dekhengsten, is slechts gestreefd naar het noemen van hoofdzaken. Mocht de Regeering zich althans in beginsel met die denkbeelden kunnen vereeuigen, dan is alle arbeid mijnerzijds niet nutteloos geweest en zal dit voor mij eene aansporing zijn, ook de détails, aan de hier behandelde wijze van veredeling van het paardenras verbondente bespreken. Tot die détails behooren: 1. I)e aanschaffing der dekhengsten. 2. He inrichting van het hengstendépót en de ver pleging der aldaar gestalde paarden, benevens de opleiding- van het daarbij in dienst gestelde personeel. 3. He inrichting der stations en de verpleging der aldaar geplaatste gouvernements-dekhengsten. Zie: Jhr: F. A. Meijer De remonten der Hederlamlsclie Cavalerie, (f) Zie: Revue BritanuiqueJanvier 1875, pag. 20(1 208.

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 45