44 Ter deelneming aan het adspirant-examen voor de Konink lijke Militaire Akademie hebben zich dit jaar, voor den Indischen dienst alleen, reeds 84 jongelieden aangemeld, terwijl ter toelating als kadet, overeenkomstig de over gangsbepalingen der wet, en in verband met de beschik bare ruimte, het volgende aantal plaatsen is opengesteld: 12,en gedetacheerd van het Kederlandsche leger voor vijf jaren 30. (c) Hiervan afkomstig van het Koninklijke Militaire Akademie 1 (van het eindexamen van 1876), en voor vijfjaren gedetacheerd van het Kederlandsche leger 3. (cl) Ka het afleggen van voldoend examen aangesteld tot 2den luitenant. Hiervan 11 afkomstig van de Koninklijke Militaire Akademie (6 van het eindexamen van 1876 en 5 van dat van 1877), en 1 over geplaatst van het Kederlandsche leger. Yan het bedoelde elftal zijn er 6 nog gedetacheerd bij de applicatiescliool te Breda. Aangesteld tot officier van gezondheid 2de klasse na den oplei dingscursus te Amsterdam te hebben voleindigd 13gedetacheerd voor drie jaren van het Kederlandsche leger 1voorts 6 Nederlandsche burgerartscn en doctoren en 11 vreemdelingen. Hiervan 9 overgeplaatst van de Nederlandsche marine of van het Kederlandsche leger en 1 gedetacheerd van dat leger voor vijfjaren, (h) Waarvan 1 van Utrecht en 1 burger-apotheker. (ij Was hier te lande rijksveearts. (Aj Het onlangs hier te lande gehouden examen van onderofficieren, dingende naar den rang van officier, zal waarschijnlijk voor den Indi- schcn dienst doen beschikbaar komen: 10 officieren der infanterie, 1 officier der cavalerie en 2 der artillerie. Te weten: ter toelating in het 3de studiejaar, genie of artil lerie 13, infanterie 1; ter toelating in het 2de studiejaar, genie of artillerie 11, artillerie 2, infanterie 4,ter toelating in het 1ste studiejaar, genie of artillerie, 29, artillerie infanterie, of cavalerie 13, cavalerie 1 en infanterie 10. Bovendien hebben 4 adspiranten voor het 3de studiejaar, 1 voor het 2de studiejaar, en 35 voor het 1ste studiejaar het verlangen te kennen gegeven om voor den Indischen dienst te worden aangenomen, bijaldien het door hen te verkrijgen volgnommer op de algemeene examenlij st niet toelaat hen voor den dienst hier te lande te plaatsen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 55