47 instructeur bij de school te Weltevreden zal worden bij gestaan door eenige officierenop de bureaux van liet departement van oorlog werkzaamdie dozen dienst bij hunne andere werkzaamheden waarnemen en deswege maan delijks eene toelage ontvangen. 13e militaire school te Meester Cornelis telde op BI De cember 1876 101 élèves, terwijl 27 volontairs (22 der infanterie en 5 der cavalerie) de lessen aan een der vier voorbereidende cursussen te Meester Cornelisv\ illem I Soerabaja en Padang-Pandjang volgden. Tan de infan teristen werden er in den loop van het jaar 12, van de cavaleristen 2 tot do school te Meester Cornelis toege laten Wat de officieren van gezondheid betreftmag niet onopgemerkt blijvendat het normale formatiecijfer Indisch Staatsblad 1876, n°. 77) verre overschreden is. Zoowel de behoefte aan geneeskundig personeel in Atjeh, als de tijde lijke ongeschiktheid voor den actieven dienst van velen die van daar terugkeerden, zijn echter oorzaak, dat de Indische Regeering op de uitzending van militaire artsen steeds blijft aandringen. Terwijl bij de verpleging van zieke militairen reeds zooveel mogelijk partij getrokken wordt van de hulp van civiele artsen, is het denkbeeld gerezen te trachten eenige burgergeneesheeren voor 2 a 3 jaren aan den Indischen militairen dienst te verbinden. Dit denkbeeld werd door de Indische Regeering ook daarom toegejuicht, dewijl het een middel aanbood om in de be hoefte van 't oogenblik te voorzien zonder, door uitbrei ding der sterkte van het corps boven de formatie, voor de toekomst stilstand der promotie in het corps te verwek- Het aantal élèves bij die inrichting werd daarentegen in Maart jl. met 10 verminderd, die, na voldoend examen te hebben afgelegd, tot 2den luitenant der infanterie werden aangesteld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 58