57 ziging hunner uitrusting vordert, die wordt voorbereid. Huisvesting/. Ondanks het voortdurend gebrek aan tech nisch personeelen de talrijke aanvragen om werkvolk ten behoeve onzer vestiging in Atjehmocht het toch gelukken den bouw der reeds onderhanden genomen permanente kam pementen te PadangPort de Koek en Bandjermasin voort te zetten. Dit laatste kwam dan ook reeds voor een vrij belangrijk deel gereedofschoon de voltooiing van het uit gebreide etablissement eerst tegen het einde van 1880 kan worden te gemoet gezien. Nog vóór het einde van 1876 werd voorts het temporair kampement te Buitenzorg voltooid waardoor het 18de bataillon daar kon worden gelegerd. Het gewone onderhoud en de daartoe behoorende herstel lingen der bestaande gebouwen namen overigens een groot deel der beschikbare werkkrachten, ook van het opzicht- hebbend personeelin beslag. De omstandigheid dat men slechts voor tien werken aanne mers mocht vinden, terwijl niet meer dan zeventien aanbeste dingen voor de levering van materialen geheel of gedeeltelijk gelukten, was oorzaak, dat ook in het afgeloopen jaar bijna allerwegen de militaire werken in daghuur moesten worden uitgevoerd. Yan militairen kon daarbijuithoofde van de actueele toestandengeen noemenswaardig gebruik worden gemaakt. Voor den bouw van de permanente legerplaats in het hoogland der 3de militaire afdeeliug op Java is thans definitief Malang aangewezen. Door het Opperbestuur is er met klem op aangedrongen, dat zoowel deze arbeid als de bouw der troepenkampementen in do binnenlanden der 1ste en 2de militaire afdeelingen toch zoodra mogelijk en met inspanning van alle krachten onderhanden genomen zouden worden. Ook de oprichting der depóthataillons vordert dit dringend.

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 68