61 plaatsen is bij de nieuwe voorschriften opgeheven. Op grond van hetgeen de ondervinding geleerd had, is aan de eorpskommandanten tevens meer vrijheid gegeven om ontslag te verleenen uit de strafklasse na het doorstaan van een proeftijd. In overeenstemming met dit nieuwe reglement zijn voorts eenige wijzigingen van ondergeschikt belang in het reglement voor de strafdetachementen gebracht. Yooral op het advies van den geneeskundigen dienst werden ue bepalingen omtrent gedwongen lichten arbeid voor de gedetineerden in het militair huis van arrest te Samarang ook toepasselijk verklaard op hen, die hun straftijd in de provoosthuizen doorbrengen. Aan preven tieve gevangenen in die inrichtingen wordt de gelegenheid gegeven zich bezig te houden. In verband hiermede moest het aantal „stolckekneehts" in de provoosthuizen worden uitgebreid. Proeven tot beteugeling der dronkenschap door inhou ding op de soldij konden ten gevolge van de talrijke mutatiën in het legerveroorzaakt door den oorlogstoestand nog niet genomen worden. Omtrent den invloed, tot dusverre op de discipline teweeg gebracht door de afschaffing der straf van rietslagen bij de corpsen, valt niets te vermelden. Reglementen en voorschriften; handleidingen bij het onderwijs. In 1876 zagen het licht: het vervolg op het eerste gedeelte van het reglement op de exercitiën der vestingartillerie in Nederlandsch-Indië; een reglement op de exercitiën der veldartillerie en een op die der bei «ar tilleries benevens een reglement op de bediening' der ijzeien kanonnen van 9 c. M. en 7 c. M. licht; voorts een regle ment op de exercitiën der cavalerie, eii eene handleiding voor onderofficieren en korporaals der artillerie. Yan den instructie-inventaris voor de artillerie der landmacht in Ne-

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 72