62 clerlandscli-lnclië werden het Xde en Xlde hoofdstuk ge publiceerd. De instructie voor de administratie der zieken- gestichten kwam gereed. Ook verscheen eene handleiding voor de officieren van wapening en geweermakersbe trekkelijk het onderzoek en de herstellingen aan de achterlaadgeweren klein kaliber. In bewerking wareneeue nieuwe instructie voor het beheer der magazijnen, reglementen op den velddienst, het tirailleeren en den garnizoensdienst, en eene herzie ning van het voorschrift betreffende de wapenen en de schietoefeningen bij de infanterie (geweer klein kaliber, stelsel de Beaumont). Xog dient hier melding gemaakt te worden van twee in liet licht verschenen werkjes, waardoor in sedert lang bij het leger gevoelde behoeften werd voorziente weten eene „Handleiding voor technologie en warenkennis", op last van het departement van oorlog samengesteld door den Isten apotheker 2de klasse F. Hekmexjer, alsmede een door den gepensioneerden ambtenaar C. F. Philips in het Javaansch bewerkt uittreksel uit de bekende werk jes „Gids voor den jongeren militair" en „Leesboek voor militaire scholen". Daarin zijn ook eenige episodes uit de Indische krijgsgeschiedenis opgenomenwaardoor een lees boek voor inlanders werd gevormd, dat voorzeker nut kan stichten door de aankweeking van krijgsmansgeest onder het Javaansche element van het leger. Ten gebruike bij het onderwijs aan toekomstige officie ren van het Indische leger, die hunne opleiding in Heder- lgnd genieten, werd ter beschikking van den Minister van Oorlog gesteld een aan het departement van oorlog te Batavia met zeer veel zorg bewerkt overzicht van de vigeerende administratieve bepalingen voor bet leger. Bijzondere instellingen in het materieel belang van den

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 73