67 Op het topografische bureau te Batavia werd voort gegaan met liet overteekeuen in Oost-Indischen inkt, op de schaal van 1:20,000, van de afgewerkte brouillonbla- den, hehoorende tot de opnemingen in de residentiën Preanger regentschappen en Soerahaja. De respectievelijk uit 12 en 16 bladen bestaande overzichtskaarten van de residentiën Rembang en Kediri, beide op eene schaal van 1: 100,000, werden in Oost-Indischen inkt gewassclien en daarvan werd door middel van photografie het benoodigde aantal afdrukken gemaakt. Proevenom den lichtdruk daarbij toe te passen, leidden niet tot eene gewenschte uitkomst. Rog werd eene gearceerde overzichtskaart van Rembang bewerkt, die geheel gereed kwam en reeds hier te lande ontvangen is om bij de reproductie gebezigd te worden. Eene afzonderlijke gearceerde overzichtskaart van Kediri zal niet worden vervaardigd (f). Het kaartendebiet bij deze inrichting bracht in 1S76 op f 1493,34, waaronder f 532,22 voor de hier te lande chromolithogvafisch gerepro duceerde residentiekaarten. Haar deze laatste kaarten bestaat in Indië vrij groote vraag, zoowel van wege den handel als van de zijde van industrieelen en landbouw-ondernemers. Aan lithografisch en photo-autografisch drukwerk werd door liet lithografisch etablissement bij voormeld bureau afgeleverd voor eene waarde van f 15806,92waarvan f 063,70 ten dienste van particulieren. (f) Ha overleg mot het Indisch Bestuur is besloten, dat de repro ductie der kaarten van beide gewesten niet zal behoeven te wachten op den afloop der statistieke opneming, welker uitkomsten voor zoo veel daartoe aanleiding mocht bestaan eerst bij eene tweede oplage zullen te benuttigen zijn. In gelijken zin is beslist ten opzichte der reeds grootendeels voltooide kaart van Cheribondie tot dus ver on- afgewerkt was gelaten in afwachting van de uitkomsten der aangevangen heropneming van dat gewest. Overigens is in Nederland in bewerking de residentiekaart van Madioen, waarvoor de laatste gegevens in Januari jl. inkwamen. De kaart van Krawang zag in April jl. het licht. Voor eene tweede (verbeterde) oplage za! nu liet eerst die van Kadoe aan de beurt komen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 78