68 Eene volledige detailkaart van het in Groot-Atjeh be zette terrein (schaal 120,000) werd nog vóór het einde van 1876 samengesteld, nadat in het najaar eene nadere zorgvuldige terrein-opneming had plaats gehad Yan die kaart werden in Indië door middel van photo-autogra- fie, ook ten dienste van het publiek, een groot aantal afdrukken vervaardigd op eene schaal van 1 40,000 (f). Toorts werd eene verbeterde kaart samengesteld en ge lithografeerd van Atjeh en aangrenzende landstreken (schaal 1 500,000). Eene uit Celebes ontvangen kaart van een gedeelte der afdeeling hoorder districten van dat gewest werd door middel van plioto-autografie gereproduceerd, voornamelijk voor militair gebruik. Op die wijze werden 25 exem plaren vervaardigd, die vervolgens werden gekleurd. Taai de brouillonbladen der civiele opneming van Zuid-Celebes werd van het eiland Saleijer en van de omliggende kleinere eilanden eene kaart op de schaal van 120,000 vervaardigd, bestaande uit 43 bladen, waarvan 20 exem plaren door plioto-autografie werden gereproduceerd. Behalve voor verschillende autoriteiten, werden in het afgeloopeu jaar kopieën van de topografische kaarten ook vervaardigd in het belang van den aanleg der staatsspoor wegen. Yan die kaarten werd veel partij getrokken voor het opmaken van een avant-projet voor de lijn Soerabaja- Kertosono-Kediri-Toeloeng Agoeng. Voor de opneming van Simpang Olim werden aan de militaire bezetting in dat landschap twee opnemers toegevoegd, die, zoo mogelijk, dat werk ook in de aangrenzende landstreken zullen verrichten. (f) Yan deze kaart is hier te lande bij do topografische inrichting aan het Departement van Oorlog eene reproductie op kleinere schaal bezorgd, die in den handel is gebracht. De winsten op den verkoop zullen worden aangewend ten bate van li en die in den oorlog met Atjeh werden verminkt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 79