436 pen, gort, groenten en gekookt vleesch gereed maken. In drie uren is de stchi en de gort voor eene kompag- nie van 250 man gereed. De binnen-ketel heeft een inhoud van 307j- liter. De voordeelen en verschillende eigenschappen dezer keukens van Lichin zijn zoo sprekendhet nut dezer uitvinding is zoo. in het oog vallenddat het overbodig is hier meer ter aanbeveling bij te voegen. Zonder twijfel wacht deze nuttige en vernuftig uitgedachte toestel eene uitgebreide toepassing, niet alleen bij het leger te velde en in vredestijdmaar ook in het dagelijksch levenwant in stede van een enkelen binnen-ketel kan men er meer dere aanbrengenom hiermede een maal van verschillende gerechten klaar te maken. Les Mondes, 11 Oct. 1877, no 6.) Sterkte van het Fransche leger.-Behalve de in Alge- rië gelegerde troepen, kan Frankrijk eene macht te velde brengen van 1.735.000 man en 210.400 paarden. Van de troepen zijn 1.325.770 infanteristen, 74.900 ruiters, 118.620 artilleristen, 50.500 genietroepen en pontonniers Verder zijn er 2952 stukken veldgeschut, ongerekend die der depóts. Volgens de Avenir militaire" heeft het leger nog be langrijke gebreken; de voornaamste daarvan zijn, dat de verpleeg- en saniteitsdienst te velde niet verzekerd is: dat de groote munitie- en artillerieparken nog niet bestaan: dat de kompagniën infanterie voor den oorlog te zwakke kaders en in vredestijd te weinig presente manschappen tellen: dat de kavallerie in geringe mate bruikbaar zal zijn door haren grooten nasleep, de gebrekkige vorming der ruiters en de noodzakelijkheid om in oorlogstijd het aan-

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 445