95 van elk hunner wordt eene lijn getrokken, die zij niet passeeren mogen; zij kunnen das elk 10 pas marcheeren als zij dit verkiezendoch steeds recht op elkander aan. Marcheerendehouden zij het pistool verticaalen stilstaande, in den aanslag. Degene, die geschoten heeft moet in volkomen onbewegelijke houding het schot der tegenpartij afwachten. De gekwetste, die nog niet geschoten heeft, mag op zijn tegenstander vuren, mits binnen de minuutna getroffen te zijn, en binnen twee minuten, als hij gevallen is. In de plaats van de strijders op elkander te doen toe- loopenkan men hen ook langs evenwijdige lijnen doen marcheeren, die op minstens 15 pas van elkander ver wijderd zijn Degene, die geschoten heeft, moet altijd blijven stilstaan. I". Duel op signaal. Dit is een hoogst gevaarlijk duel. Partijen staan op 25 a 35 pas van elkander en houden het pistool met de monding naar omlaag. Een der getuigendoor het lot daartoe aangewezen telt: ééntiveeclrie!" Op „één" richten de strijders het pistool met de monding opwaarts; gedurende het tellen van „twee" wordt door hen gemikt, en op „drie" door beiden te gelijk afgetrokken. Indien een der strijders afvuurt vóór of eene halve se conde na het tellen van „drie", dan is hij eerloos en, heeft hij zijne tegenpartij gedoodeen moordenaar. Degene, die na het tellen van „drie" nog blijft mikken, wordt door de getuigen belet om af te vuren. Het duelleeren op elke andere wijze wordt exceptioneel genoemd. Zoo bijv. het duel op het pistool onder den zakdoek. De strijders houden alsdan elk een punt van een zakdoek vast en richten daaronder de pistolen waar van slechts één geladen is, op elkander. Verder zijn er

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 101