103 die eenige vuile graankorrels' trachtten te vinden in de uitwerpselen der paarden en lastdierenRose besteed de de meeste zorg aan de organisatie van zijne legermacht. De zieken en gekwetsten werden in het hospitaal te Sau- gor achtergelaten. De belegeringstrein werd van nieuwe munitie voorzien en met eenige stukken vermeerderd. De uniform der Europeanen werd verwisseld tegen een klee- dingstukdat meer voor het klimaat geschikt wasde zware bagage van het leger werd in de magazijnen van Saugor in bewaring gegeven, terwijl verder door een met Bombay in verbinding staande lijn van militaire trans porten de voeding van het leger verzekerd werd. De Gouverneur van het Presidentschap, Lord Elphinstone, zorgde met onbezweken ijver voor het tijdige vertrek der konvooienen bracht daardoor niet weinig tot den goe den uitslag van den veldtocht bij. Den 27<-n Februari togen de Engelsche troepen weder op marsch. Reeds den eersten nacht kon men de gezind heid der bevolking beoordeeiendaar op de heuvelen seinvuren te zien waren, welke den vijand de bewegin gen van de expeditionaire macht mededeelden. De In dische strijdkrachten bezetten op veertig mijlen benoorden Saugor, de pas van Malthoen, waarvan de natuurlijke verdedigingsmiddelen op kunstmatige wijze meesterlijk waren versterkt. Doch ook ditmaal hadden de inlandsche hoofden hunne aandacht te veel op één punt van den weg gevestigd en de nabijgelegen pas van Mandanpore wei nig of niet verdedigd. Deze engte gaf tevensdoor de bezit tingen van den radja van Shahgarhdie sedert eenigen tijd de zaak der opstands had omhelsdtoegang tot Jansi. Na eerst de kleine versterking Barodia, tusschen die twee défilés gelegeningenomen te hebbenbesloot R,ose de pas van Mandanpore te forceeren. Met het aanbreken van den dag rukten het 3° regiment Europeesche fuse-

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 109