104 liers van Bombay en liefc voetvolk van het contingent van Haïderabad opom den vijand uit de door hem be zetten boschrijke hoogten te verjagen, terwijl de hoofd troep met de artillerie vooropzich naar het défilé wendde. De in de bosschen verscholen tirailleurs van den vijand en eene aan de andere zijde van den pas geplaatste batterij overstelpten de Engelscheu met met zulk een hagelbui van kogelsdat de kanonniers eene schuilplaats onder hunne stukken zochtenterwijl het paard van Rose-zelven gewond werd. De voorwaart- sche beweging werd hierdoor gestaakt; doch slechts voor weinige oogenblikkendaar spoedig eenige stukken van het contingent van Haïderabad de verdedigers van de pas met een goed gericht granaatvuur teisterden en de Engelsche soldaten daarop tot den bajonetaanval over gingen. Deze aanval was beslissendde vijand sloeg op de vlucht, en de pas van Mandanpore werd stormen derhand vermeesterd. Een eskadron koninklijke dra gonders en de kavallerie van het contingent van Haïde rabad, die het défilé in galop doortrokken, voltooiden de overwinning en zetten den vijand verscheidene mijlen achterna. De ontmoedigde inlanders ontruimden achtereen volgens de forten Seraï, Marowa, Banpore en Tel Bi hat. Het gezag der Engelschen werd door deze overwin ningen in dit district hersteld en Sir Hugh Rose kon zijne voortwaartsche beweging vervolgen. Den 19en Maart trokken de Engelsche troepen zonder slag of stoot de Betwa overterwijl op denzelfden dag de afzonderlijk ageerende 2C brigade van Rose een belangrijk voordeel behaalde door de inneming van de geduchte vesting Chanderi, op den linker oever van de Betwa gelegen. Den dag nadat hij de zooeven genoemde rivier overgetrok ken was, kreeg Rose bericht van de verovering der vesting

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 110