106 als bjj instinct had hij het geheim orn in Azië te over winnen doorgrond, en zijn eerste daad was dan ook een meesterstuk. Het bleek weldra dat, om in het fort bres te schieten, men zich eerst van de stad moest meester maken en men sloot den 22™ Maart Jansi geheel in. Vier belegerings-batterijen aan de rechterzijdedie den 24™ 's avonds waren gereed gekomen, openden den volgenden dag haar vuur, terwijl tegelijkertijd de brigade van generaal Stewart, die Chan- deri had ingenomen, het hoofdkwartier bereikte. Deze versterking was vooral daarom zoo welkom, omdat hier door tevens een kompagnie koninklijke sapeurs en een vrij talrijke artillerie beschikbaar kwamen, welke - Itose in de gelegenheid stelden den aanval van do linkerzijde met kracht te doen plaats hebben. Den 26™ Maart lieten twee nieuwe batterijen haar vuur op de stad spelen, waardoor de aanval meer aan kracht won. Het bombardement werd tot aan het einde der maand volge houden zonder dat de tegenstand der belegerden vermin derde. Het voorbeeld van de Rani hield den moed harer onderdanen staande; de vrouwen en kinderen vertoonden zich op de wallen om de soldaten van levensmiddelen en water te voorzien. Daar de Engelschen het grootste deel van hun geschut hadden moeten bezigen om het vuur der belegerden tot zwijgen te brengen, zoo bestond de bresbatterij slechts uit twee stukken, die in den buiten gewoon zwaren muur slechts langzame vorderingen maakten. Het werk, dat van de belegeraars gevorderd werd, bereikte de grens der mensehelijke krachten. Sedert de over tocht over de Betwa, zestien dagen te voren, hadden de Engelsche troepen ter nauwernood eenige uren rust ge had de paarden stonden steeds getuigd en gezadeld ge reed. Doch dit was niet alles; men was het verschrik kelijke zomer-seizoen ingetreden; van de opkomst tot den

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 112