6 twee eeuwen moesteu verloopen alvorens de eerste tele graaflijn tot stand kwam. Frankrijk ging hierin de an dere Europeesche staten voor, door den aanleg van twee optische telegraaflijnen, volgens het systeem Chappe van Rijssel naar Parijs en van Parijs naar Londen, welke lijnen in den aanvang van het jaar 1794 werden in gebruik gesteld, en die nu spoedig door meerdere lijnen werden gevolgd. Weldra is het Fransche rijk aldus met een uit gebreid telegraafuet bedekt, en, als de oorlogen van Na poleon I bewijzen, welke belangrijke voordeeleu voor den oorlog aan dit seinstelsel verbonden zijnvindt de toe passing allengs ook in de overige landen van Europa navolging. Zoo werden nog vóór het einde der 18e eeuw de telegrafen in Zweden en Engeland ingevoerd; Pruisen, Oostenrijk en Rusland gingen eerst na 1830 daartoe over. Het a erdieut de aandachtdat het nagenoeg algemeen militaire of politieke doeleinden waren, die bij den aan leg van deze telegraaflijnen voorzaten. Ofschoon ten gevolge van de veelvuldige ondervinding alras menige verbetering aan de toestellen werd ingevoerd, kleven toch aan het stelsel van optische telegraphie zoo velerlei gebreken dat naar andere middelen van ge meenschap moest worden omgezien. Wel waren al vóór de invoering der optische telegrafen proeven genomen en voorstellen gedaan om van de kracht der electriciteit voor de telegraphie partij te trekkende praktische uitvoering echter stuitte af op de vele bezwarenwaarmede het ge bruik der wrij viugseleetriciteit verbonden is. Eerst na de ontdekking van het galvanismus (1789) door Volta, kon Afhankelijkheid van het weêr, aanhoudende en op den duur ver moeiende en geestdoodcnde oplettendheid der beambten en moeielijk te voorkomen publiciteit der overgeseinde berichten. De ondervinding- heeft bovendien geleerddat men gemiddeld per dag slechts gedurende 0 uren van den optischen telegraaf kan gebruik maken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 12