129 zijn vader verloochende en zijne in beslag genomen be zittingen terugvroeg. De bevolking, vreemd genoeg, steunde haar erfelijke hoofden; de dorpelingen verlieten hunne haardsteden bij de aankomst der vreemde kolonnes tenvjjl de staf slechts onvolkomen of tegenstrijdige inlich tingen kon bekomen. De materiëele voordeelen verbleven echter aan de En- gelschen; kleine afdeelingen politie-agenten en soldaten, in goed gekozen stellingen gekwartierd, verzekeren hun het gezag over de omliggende dorpen; van lieverlede herstelt zich de orde, men begint langzamerhand de belastingen te innen, de gewapende benden zijn geheel uit de linker- oet erstaten der Ganges verdwenende voornaamste hoof den, zooals de Radja van Amethie, Man Singh en zijn broeder Rutber Singh hebben hunne onderwerping aange boden. Tegen het einde van November is Beni Madho met zijne partijgangers gewapenderhand uit zijne verster king Dondlakliera verjaagd, een heiligdom aan de boorden der heilige rivier, dat zij gezworen hadden tot den dood toe te verdedigen; doch van den geslepen vluchteling was geen spoor meer te vinden. De rapporten der spionnen vermelden op denzelfden dag en hetzelfde uur de tegen woordigheid van Beni Madho in alle vier de windstreken. Het eerste gedeelte der expeditie afgeloopen zijnde, rukte Campbell weder naar Lucknow. Ofschoon de door 's vijands vuur geleden verliezen gering waren, zoo was de geest kracht der troepen weder op een zware proef gesteld geweest: vele dagen achtereen had men marschen van vier en twin tig mijl gemaakt. In het begin van December kreeg men betere berich ten; men wist namelijk uit zekere bron dat Beni Madho zich \eischolen hield iu het aan Nepaul grenzende dis trict Bareitch, en dat de Begam van Oude en Nana Sahib de fortuin van dien jjvcrigen guerillero volg- 9

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 135