140 - een klein aantal onder hen is voortdurend geplaatst bij de drie inlandsclie korpsen mineurs en sappeurs, welke mede een evenredig aantal onderofficieren tellen, afkom stig van de Boy al Engineers. Twee honderd Europeesche soldaten ongeveer zijn op dezelfde wijze te werk gesteld, en vormen in elk presidentschap de kern van eeno genie- kompagnie;; deze manschappen vervangen, zoo noodig, de Europeesche onderofficieren welke bij het departement der openbare werken gedetacheerd zijn. Dit departement is eene civiele afdeeling, ofschoon de bouw en het onder houd van alle 'militaire gebouwen tot zijn werkkring be lmoren. De drie inlandsclie korpsen mineurs en sappeurs hebben eene sterkte van 1160 man in Bengalen, 1311 man in Madras, en 480 man in Bombayde Europeesche officieren en onderofficieren zijn niet onder deze cijfers begrepen. Yan de Britsclie kavallerie zijn er negen regimenten in Indië, en wel 6 in Bengalen, 2 in Madras en 1 in Bom bay. Deze regimenten worden steeds genomen uit de linie-kavallerie of uit de lichte kavallerie. Elk regiment heeft zes escadrons troopsop oorlogsvoet en eene bij zondere sterkte in Indië, n. 1. 25 officieren, 455 minderen en 436 paarden, Het eenige korps inlandsclie kavallerie van het Britscli- Indische leger, dat van staatswege van paarden voorzien wordt, bestaat uit de lijfwachten van den Onderkoning, die van den Gouverneur van Madras, en de 4 regimenten lichte kavallerie van Madras. De lijfwachten van den Onderkoning tellen 2 Europeesche officieren en 120 inlandsclie ruiters. Die van Madras heb ben 2 Europeesche officieren, 2 Europeesche onderofficieren en 125 inlandsclie manschappen, welke laatste van. de straksgenoemde regimenten zijn gedetacheerd. Deze regi-

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 146