143 146.000 infanteristen. Onder deze cijfers zijn de officierenwelke niet in de sterkte der regimenten beliooren, niet begrepen. Bij de boven gegeven opsomming hebben wij niet gespro ken van het contingent van Hyderabad, omdat het niet uit de Britsche staatsbegrooting betaald wordt, in den regel doet het alleen dienst op het grondgebied van den Nizam, maar het wordt geheel aangevoerd door officieren van de koninklijke artillerie, van den gencralen staf en van het Indisch leger. Het telt: 4 batterijen rijdende artillerie, elk van 4 stukken4 regimenten kavallerieen 6 regimenten infanterie. Deze macht wordt aangevoerd door een gene- raal-majoor, en staat onder de bevelen van den resident van Hyderabad. De Gouverneur-Generaal bijgestaan door een Raad van Indië Governor general in councilis onder den mi nister van koloniën belast met het opperbevel des legers evenals hij in andere opzichten het hoogste gezag uitoefent. Bijzonder gewichtige omstandigheden uitgezonderdmag liij echter niet ingrijpen in de technische leiding {the execu tive directionder krijgsmacht. De verhouding tusschen den Gouverneur-Generaal en het leger heeft veel overeen komst met die welke in Engeland bestaat tusschen het leger en den minister van oorlogechter met die uitzondering De Gouverneur-Generaal van Britsch-Indië heeft den titel van onderkoning. Hij wordt benoemd voor een tijdvak van vijf jaren, dat echter verlengd kan worden; de tegenwoordige gouverneur-generaal is Lord Lytton. Ilij wordt bijgestaan door oen uitvoerenden raad van zes leden, waarvan twee het civiel gezag en de overigen de rechterlijke macht, de financiën, de openbare werken en het leger vertegenwoordigen. Buitengewone leden kunnen, zoo noodig, aan den Raad wor.den toegevoegd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 149