144 dat de minister zich alleen met de oorlogszaken heeft te bemoeienterwijl de Gouverneur-Generaal zich niet alleen met militaire, maar ook met politieke en financiëele aangelegenheden moet bezighouden. Het militair gedeelte van het Indisch bestuur staat onder de leiding van het militaire lid van den Raad van Indië. Alle kwestiën van eenig belang worden echter aan de beslis sing van den Onderkoning en zijnen Raad onderworpen. Overigens mag de sterkte van het leger geenerlei vermeer dering ondergaan zonder de voorafgaande goedkeuring van den Minister van Koloniën. A oor de détails van het Military Departement is een secretaris met een adjunct-secretaris deputyen verder personeel aangewezen; verder heeft de Onderkoning een persoonlijke staf, bestaande uit een militairen secretaris en vijf adjudanten. He presidentschappen Madras en Bombay hebben geen militaire leden in hunnen Raaddoch in elk gouverne ment is een militaire gouvernements-secretaris. Ho verschillende diensten in het leger staan onder een aantal directiën departmentszoo heeft men het depar tement voor het materiëel der artillerie, dat van de mi litaire administratieen die voor de remonten en de klee ding. Het departement van het materieel der artillerie Ord nance departmentwordt in elk presidentschap vertegen woordigd door een inspecteur-generaal met een adjunct inspecteur, en door commissarissen en adjunct-commis sarissen deze ambtenaren zijn verantwoordelijk voor de arsenalen en magazijnenen hebben een talrijk personeel onder zich van warrant-officiers (onder-officieren, die bo ven de eigenlijke onder-officieren van het leger staan zooals in Nederlandse!]-1ndië de magazijnmeesters der ar-

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 150