- 148 Voorts lieeft men nog, in elk presidentschap, een de partement van den vétérinairen dienst, dat zorg draagt voor de verpleging van de zieke paarden der kavallerie en artillerie en voor de remonten. De hoofdofficieren van dit departementen zijn paardenartsenverder zijn paardenartsen ingedeeld bij de regimenten en batterijen. Bij de troepen heeft men aalmoezeniers, die geleverd worden door het (burgerlijk) departement van eeredienst. De verschillende kommandementen, welke ondergeschikt zijn aan den legerbevelhebber maar boven de regiments- kommando's staan, zijn die der divisiën, districten, brigades en garnizoenen. Er zijn, in de drie presidentschappen, 12 divisiëndeze worden gekommandeerd door generaals-majoor, bijgestaan door een staf. Deze staf bestaat uit een adjudant, een adjunct adjudant-generaal een adjunct-kwartiermeester-generaal officieren van liet commissariaat, den geneeskundigen dienst en andere departementensomtijds telt men daarbij nog een brigade-majoor, belast met den plaatselijken dienst in het hoofdkwartier van het station. Voorts moeten wij hier melding maken van zestien districten die,in werkelijkheid, kleine divisiën zijn en rechtstreeks met het hoofdkwartier des legers correspon- deeren. Deze worden gekommandeerd door brigadiers- generaal, bijgestaan door een brigade-majoor en somtijds door een gedeputeerd adjunct-kwartiermeester-generaal. Voorts voeren zes brigadiers-generaal liet bevel in de belangrijke garnizoenen welke binnen de grenzen der di visiën gelegen zijn; hun is een brigade-majoor toegevoegd. Do overige garnizoenen, die geen hoofdkwartier eener divisie zijn, worden gekommandeerd door den oudst aan wezigen officier, ter zijde gestaan door een officier van den plaatselijken staf station staff officer).

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 154