149 De troepen, die niet speciaal tot een der presidentschap pen van Madras, Bengalen en Bombay behooren, staan onder afzonderlijke reglementen, en hetgeen boven ver klaard is omtrent de bevelvoering der legers in die pre sidentschappen is dus op hen niet van toepassing. Het korps van de grenzen van den Punjaub staat onder een brigadier-generaal, die een adjunct-adjudant-generaal bij zich heeftdeze brigadier-generaal is onderworpen aan het onmiddellijk toezicht van het gouvernement van den Punjaub dat, voor alle militaire aangelegenheden, afhan kelijk is van het Indisch bestuur. Evenzoo staat het contingent van Hyderabad, niet een staf als boven, onder den te Hyderabad verblijf houdenden gouverneur en onder het militair departement van het In disch bestuur. De kavallerie van centraal-Indië, het korps van Mal- wah Bheel en het bataillon van Bhopal staan onder de bevelen van den gemachtigde van den Gouverneur-Gene raal in centraal-Indië; de korpsen van Deolee en Erin- pore, en dat van Meywar Bheel, onder die van den ge machtigde in Radsjpoeten. Deze beide gemachtigden zijn ondergeschikt aan het departement van buitenlandgch bestuur van het Indisch gouvernement. Het budget der uitgaven voor het Indisch leger be draagt, over het dienstjaar 1877 78, ongeveer 140 mil- lioen guldens. Onder dit cijfer zijn begrepen de uitgaven, welke noodig geworden zijn door de verschillende voor- deelen, aan het Indisch leger toegestaan toen Hare Ma jesteit den titel aannam van keizerin van Indië (1 Jan. 1877); doch daaronder zijn niet begrepen de uitgaven, die ten laste van Engeland komen en betrekking hebben op den aankoop van voorraden, op pensioenen en eereteeke- nenop het onderwijs der reeruten en andere in Europa te

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 155